Łódź, Polska
+48 784 33 22 73
kontakt@teatrmer.pl

Wakacyjny plener, czyli teatr lalek w Textorial Park

Wakacyjny plener, czyli teatr lalek w Textorial Park

Teatr MER w Textorial Park

W lipcu i sierpniu w Amfiteatrze kompleksu biurowego Textorial Park najmłodsi łodzianie obejrzą plenerowe przedstawienia w wykonaniu Teatru MER.

Wakacyjny plener, czyli Teatr Lalek w Textorial Park to darmowe wydarzenie dla rodzin, które spędzają lato w mieście i szukają pomysłu na ciekawe spędzenie weekendu. W każdą pierwszą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 12:00 w Amfiteatrze kompleksu biurowego Textorial Park na Księżym Młynie aktorzy Teatru MER zabiorą dzieci w świat baśni i fantazji. W programie Wakacyjnego pleneru znajdą się klasyki „Jacek i Placek” oraz „Jaś i Małgosia” zagrane na planie lalkowym i żywym oraz pełne autorskich piosenek.


Przedstawienia adresowane są do dzieci w wieku 3-10 lat. Trwają ok. 45-50 min. Wstęp na wydarzenia jest wolny.


Program:
niedziela, 4.07 godz. 12:00 – Jacek i Placek
„Jacek i Placek” to ciepła opowieść o chłopcach uciekających od codziennych obowiązków w poszukiwaniu beztroskiej krainy z marzeń. Spotkania z bobrem, pelikanem, osłem czy kobietą na wzgórzu uczą dzieci szacunku do pracy, miłości do bliskich i tego, że „nie wszystko złoto, co się świeci”. Po powrocie do domu chętnie się uczą, pomagają matce, a przy pracy nucą: „Nie trzeba aż księżyca z nieba kraść, żeby się prawdą najpiękniejsza stała baśń!”. Przedstawienie zostało wyróżnione na festiwalu World Festival of Puppet Art Prague 2004 oraz zdobyło nagrodę główną na festiwalu „Dziecięce Lato Teatralne” Warszawa 2004.

niedziela, 1.08 godz. 12:00 – Jaś i Małgosia
„Jaś i Małgosia” to klasyczna bajka na podstawie tekstu Jana Brzechwy podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami.

Miejsce: Amfiteatr Textorial Park, ul. Fabryczna 17, Księży Młyn

O Textorial Park
Textorial Park to kampus biurowy, który powstał w 2008 roku na terenie Księżego Młyna w dawnych magazynach bawełny fabryki Karola Scheiblera. Odrestaurowane i zmodernizowane pozostałości przemysłowych zabudowań, zlokalizowanych między ul. Fabryczną a Magazynową, stworzyły nie tylko atrakcyjne miejsce pracy na biznesowej mapie Łodzi, ale także przywróciły lokalnej społeczności przestrzeń kryjącą w sobie ogromny potencjał zarówno miastotwórczy, kulturowy, jak i lifestylowy.