Łódź, Polska
+48 784 33 22 73
kontakt@teatrmer.pl

Impart z Pinokiem

Impart z Pinokiem

„Pinokio” otwiera 6 lutego o godzinie 12:00 tegoroczną edycję ukochanego przez najmłodszych widzów cyklu spektakli teatralnych IMPART DZIECIOM!

W SPRZEDAŻY OD 17 STYCZNIA!

Przedstawienie realizowane przez Teatr MER z Łodzi jest adaptacją znanej i kochanej przez dzieci i dorosłych powieści autorstwa Carla Collodiego o przygodach niezwykłego pajacyka, który potrafi mówić, poruszać się, myśleć i czuć. Wyrzeźbiony z drewna przez dobrego Dżepetto, Pinokio przysparza mu niemało kłopotów i przykrości, aż w końcu opuszcza go i wyrusza w świat. Spotyka go tam mnóstwo nie zawsze miłych przygód, które jednak wiele go uczą i które z pewnością również Wam dadzą dużo do myślenia.

Spektakl „Pinokio” w wykonaniu łódzkiego Teatru MER na scenie Impartu będzie reprezentowany przez Fundację Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie!

IMPART DZIECIOM to zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.