Łódź, Polska
+48 784 33 22 73
kontakt@teatrmer.pl

Pinokio w Białobrzegach

Pinokio w Białobrzegach

To była cudna wizyta w Białobrzegach. Emocje podczas przygód znanego wszystkim drewnianego pajacyka a potem …. dołączyliśmy do cudnej inicjatywy, licytacji organizowanej przez 9 Brygadę Wsparcia Dowodzenia DG RSZ dla Kacpra, który zmaga się z ciężką chorobą.

“…Szanowni Państwo, dziś na licytację wystawiamy profesjonalne lalki teatralne – pacynki. Zostały ofiarowane specjalnie na dzisiejszą licytację przez aktorów Teatru MER, którzy gościli u nas ze spektaklem “Pinokio”. Są to lalki, które grały z aktorami 18 lat podczas których bawiły i uczyły dzieci podczas wystawianych bajek w Polsce i poza granicami kraju.

Marcin Truszczyński, aktor Teatru MER: ” Lalki Punch i Judy to kawałek historii Teatru MER i są dla nas bardzo cenne. W tym roku osiągnęły pełnoletniość więc…mogą już iść własna drogą ;). Zostały zaprojektowane przez scenografkę Katarzynę Stefaniak specjalnie dla spektaklu Pinokio. Być może wydają się zwykłymi lalkami ale proszę pamiętać, że zostały od początku do końca zrobione ręcznie. Nie ma takich drugich na całym świecie!
Wędrowały z nami przez ten cały czas – od miasta do miasta, od kraju do kraju, ze sceny na scenę. Dzieciaki je zawsze uwielbiały kiedy figlowały podczas spektaklu. Przyszedł jednak czas kiedy trzeba pomóc. Pomyśleliśmy, że to wspaniały moment aby ruszyły w świat a pieniądze z licytacji pozwolą zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Otwórzcie serca, zalicytujcie a Punch i Judy zostaną z Wami tak długo, jak tylko będziecie chcieli. Pozdrawiamy 🙂
….”