strony internetowe szczecin

 

Portal Teatru MER

 

 

 

 

 

 

 

Ewa Gałat - aktorka

W 2000r. ukończyła naukę w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi w zawodzie animator kultury o specjalności: aktorskie formy estrady, radia i telewizji. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi w charakterze adeptki. W 2004r. złożyła egzamin przed Komisją Egzaminacyjną ZASP w Warszawie, który uprawnia ją do wykonywania zawodu aktorki. W tym zawodzie pracowała w Teatrze Lalek Arlekin do 2010 roku. Jest również absolwentką Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi, na wydziale Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia, o specjalności Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego. Wiceprezes Zarządu Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie!

 

Marcin Truszczyński - aktor

W 1997r. ukończył naukę w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi w zawodzie: animator kultury, o specjalności: aktorskie formy estrady, radia i telewizji. Od roku 1996 pracował w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi w charakterze adepta. W 2001r. złożył egzamin przed Komisją Egzaminacyjną ZASP w Warszawie, który uprawnia go do wykonywania zawodu aktora. W tym zawodzie pracował w Teatrze Lalek Arlekin do 2010 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi - Wydział Organizacji Sztuki Filmowej. Od 2012 roku pracuje także z osobami niepełnosprawnymi tworząc Teatr JiM w łódzkiej Fundacji JiM.

 

 

"Teatr MER" współpracuje z:

 

 

Anna Guzik - aktorka, nauczyciel akademicki.


Do 2010 roku związana z łódzkim Teatrem Lalek "Arlekin" oraz alternatywnym "Teatrem Zakład Krawiecki" we Wrocławiu. Obecnie wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim. Prowadzi zajęcia z techniki "Gra aktorska marionetką" na II roku studiów. Na swoim koncie oprócz realizacji teatralnych posiada także prowadzenie warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych w Polsce i poza jej granicami m.in. z czarnego teatru w Finlandii w 2008 r oraz współpracę przy projektach offowych. Przez całe życie związana z teatrem lalek dzięki ojcu, również aktorze-lalkarzu, który zaszczepił w niej miłość i pasję do małych form teatralnych. Teraz ona stara się przekazać te wartości i zapał do pracy tym dużym dzieciom i tym małym.

 

 

 

Anna Zadęcka - aktorka

Ciągle w ruchu, głowa pełna pomysłów a do tego miłość do teatru. Będąc jeszcze studentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej prowadziła zajęcia z dziećmi w przedszkolach, prowadziła grupę plastyczną podczas „Artystycznych kolonii”. Już w liceum zrobiła sukienkę z kapsli.  Jej dom pełen jest  rzeczy, które zrobiła. Niektóre są praktyczne a inne po prostu ładne. Wszystkie wyjątkowe i niepowtarzalne. W większość swoich prac angażuje dzieci. Współpracowała z wydawnictwami Ilustris i Boomerang rysując pocztówki, dostępne nadal w sieci salonów prasowych. Autorka dwóch indywidualnych wystaw („Klub Maska” – Wrocław 2000r., „Bagdad Cafe” – Łódź 2001r.) Projekt kubka jej autorstwa otrzymał wyróżnienie „Gazety Wyborczej” w konkursie na najciekawszy łódzki kubek (2005r.), laureatka konkursu na projekt „najłodziejszej koszulki świata” (2006r.). Prezes Zarządu Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie!

 

 

 

 

 

 

 

Aleksandra Zarębska - terapeuta zajęciowy, animator kultury, plastyk-ceramik

 

 

 

 

 

 

 

W 2019 roku obroniła Licencjat z Pedagogiki na Uniwersytecie Łódzkim o specjalności Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Od 2013 roku związana z łódzką Fundacją JiM gdzie prowadzi pracownię ceramiczną pracując z osobami niepełnosprawnymi. Ponadto prowadzi także terapię zajęciową z osobami starszymi, oraz animacje dla dzieci współpracując z łódzkimi firmami. W wolnym czasie sporo podróżuje, gra w planszówki i oddaje się zabawie ze swoimi ukochanymi kociakami - Cynamonem i Pędzlem.

 

Monika Fijałkowska - pedagog ogólny, terapeuta zajęciowy

 

 

 

 

 

 

 

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej w Łodzi. Pedagog ogólny ze specjalizacją Edukacja Zdrowotna z promocją zdrowia. Ukończyła Medyczne Studium Terapii Zajęciowej. Harcerka od ponad 25 lat a przede wszystkim mama 5-letniego Kuby. Od 2012 roku pracuje w zawodzie terapeuty zajęciowego z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Z podopiecznymi zajmuje się szeroko pojętym rękodziełem. Wyszywa, haftuje , filcuje. Jej biżuteria zdobi niejedne kobiece oblicze.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 paka-mera.pl