strony internetowe szczecin

 

Portal Teatru MER

 

 

 

 

 

 

 

Ewa Gałat - aktorka

W 2000r. ukończyła naukę w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi w zawodzie animator kultury o specjalności: aktorskie formy estrady, radia i telewizji. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi w charakterze adeptki. W 2004r. złożyła egzamin przed Komisją Egzaminacyjną ZASP w Warszawie, który uprawnia ją do wykonywania zawodu aktorki. W tym zawodzie pracowała w Teatrze Lalek Arlekin do 2010 roku. Jest również absolwentką Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi, na wydziale Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia, o specjalności Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego. Wiceprezes Zarządu Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie!

 

Marcin Truszczyński - aktor

W 1997r. ukończył naukę w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi w zawodzie: animator kultury, o specjalności: aktorskie formy estrady, radia i telewizji. Od roku 1996 pracował w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi w charakterze adepta. W 2001r. złożył egzamin przed Komisją Egzaminacyjną ZASP w Warszawie, który uprawnia go do wykonywania zawodu aktora. W tym zawodzie pracował w Teatrze Lalek Arlekin do 2010 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi - Wydział Organizacji Sztuki Filmowej. Od 2012 roku pracuje także z osobami niepełnosprawnymi tworząc Teatr JiM w łódzkiej Fundacji JiM.

 

 

"Teatr MER" współpracuje z:

 

 

Robert Gałat - Instruktor Hatha Jogi


Swą przygodę z jogą zaczął w 1983r. pod opieką Małgorzaty Mistrzak. Następnie wiedzę swą rozwijał min. pod przewodnictwem Konrada Kocota w Szkole Ayangary. Od 1997r. sam prowadzi zajęcia. W 2007r. ukończył kurs w The International Sivananda Yoga Vedanta Centre. Zgłębia system Ayangara oraz system Szkoły Sivanandy. Robert uważa, że wszelkie formy wiedzy prowadzą ostatecznie do samopoznania. Joga jest dla niego techniką, która wiedzie go przez życie ku wyższym celom. Pomaga w rozwoju duchowym. Konsekwentne ćwiczenie jogi pomaga ludziom lepiej poznać i opanować ich własne ciało, a co za tym idzie własny umysł. Dzięki temu odnajdują wewnętrzny spokój, radość i szczęście w życiu. Robert w Paka-MERze prowadzi Hatha Jogę rozszerzoną o elementy Bhakti Jogi.

 

 

 

 

 

Anna Guzik - aktorka, nauczyciel akademicki.


Do 2010 roku związana z łódzkim Teatrem Lalek "Arlekin" oraz alternatywnym "Teatrem Zakład Krawiecki" we Wrocławiu. Obecnie wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim. Prowadzi zajęcia z techniki "Gra aktorska marionetką" na II roku studiów. Na swoim koncie oprócz realizacji teatralnych posiada także prowadzenie warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych w Polsce i poza jej granicami m.in. z czarnego teatru w Finlandii w 2008 r oraz współpracę przy projektach offowych. Przez całe życie związana z teatrem lalek dzięki ojcu, również aktorze-lalkarzu, który zaszczepił w niej miłość i pasję do małych form teatralnych. Teraz ona stara się przekazać te wartości i zapał do pracy tym dużym dzieciom i tym małym.

 

 

 

Anna Zadęcka - aktorka

Ciągle w ruchu, głowa pełna pomysłów a do tego miłość do teatru. Będąc jeszcze studentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej prowadziła zajęcia z dziećmi w przedszkolach, prowadziła grupę plastyczną podczas „Artystycznych kolonii”. Już w liceum zrobiła sukienkę z kapsli.  Jej dom pełen jest  rzeczy, które zrobiła. Niektóre są praktyczne a inne po prostu ładne. Wszystkie wyjątkowe i niepowtarzalne. W większość swoich prac angażuje dzieci. Współpracowała z wydawnictwami Ilustris i Boomerang rysując pocztówki, dostępne nadal w sieci salonów prasowych. Autorka dwóch indywidualnych wystaw („Klub Maska” – Wrocław 2000r., „Bagdad Cafe” – Łódź 2001r.) Projekt kubka jej autorstwa otrzymał wyróżnienie „Gazety Wyborczej” w konkursie na najciekawszy łódzki kubek (2005r.), laureatka konkursu na projekt „najłodziejszej koszulki świata” (2006r.). Prezes Zarządu Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie!

 

 

 

 

 

Katarzyna Stefaniak - scenograf

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2002 - 2017 paka-mera.pl