strony internetowe szczecin
Strona główna » Aktualności » "KORCZAK" i Paka-MERa

"KORCZAK" i Paka-MERa

07.10.2010, 21:56

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "KORCZAK 2010" jest przeglądem wybitnych profesjonalnych i szkolnych przedstawień z różnych stron świata i rejonów Polski i okazją do spotkania ludzi Sztuki z dziećmi i młodzieżą. Wszystkie działania, spotkania i imprezy są skierowane do dzieci, młodzieży i nauczycieli, a mają na celu upowszechnianie edukacji kulturalnej w młodym pokoleniu Polaków i propagowanie edukacyjnej roli Teatru.

Podczas Festiwalu w październiku najciekawsze dziecięce zespoły teatralne mają szansę zaprezentować się obok profesjonalnych teatrów na scenie, ich osobista wypowiedź podczas wspólnego „święta artystycznego” poszerza i wzbogaca myślenie twórców nad sztuką dla dzieci i jej oddziaływaniem. Każda z dziesięciu edycji festiwalu (w latach: 1994, 1996, 1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006) stawała się wydarzeniem w dziedzinie osiągnięć teatru dla dzieci i młodzieży. 

W tym roku, założyciel grupy T-ART PL Artur Pontek do współpracy przy realizacji oprawy artystycznej finału festiwalu zaprosił nas -  Centrum Inicjatyw i Form Artystycznych "Paka-MERa". „Prostymi środkami tworzymy najbardziej kreatywny świat dla wyobraźni dziecka. Pobudzamy wrażliwość, wywołujemy uśmiech i poruszamy ważne problemy. Przez 9 lat tworzyliśmy i prezentowaliśmy nasze spektakle na terenie kraju, ale nieobce są nam również trasy europejskie. Nasze przedstawienia gościły na polskich i europejskich festiwalach, w Domach Kultury, szkołach, przedszkolach, a warsztaty teatralne i działania artystyczne spotykały się zawsze z ciepłym przyjęciem najmłodszych widzów.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie z dnia na dzień przybywa informacji o nas i naszych projektach: www.paka-mera.pl” Mamy nadzieję, że spotkanie widzów Festiwalu i twórców grupy Paka-MERa będzie wspaniałą przygodą !!!

catering łódź, remonty opoczno

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 paka-mera.pl