strony internetowe szczecin
Strona główna » Aktualności » 10 lat Teatru MER!

10 lat Teatru MER!

18.05.2012, 12:03

Dokładnie 10 lat temu odbyła się pierwsza premiera Teatru MER - "Jacek i Placek". W sobotę będziemy świętować w Ostrołęce. Zostaliśmy zaproszeni na Festiwal Teatralny InQbator ruchu ze spektaklem..."Jacek i Placek" :-)

Chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy byli i są z Teatrem MER. W szczególności Robertowi, Marcie, Markowi, Maćkowi, Mietkowi, Ani, Kasi, Andrzejowi, Pawłowi oraz naszym rodzinom bez których nie powstałby żaden nasz spektakl. Dziękujemy za wspólne wspaniałe chwile. Dziękujemy wszystkim, którzy podczas dziesięciu lat z wypiekami na twarzy byli świadkami przygód naszych bajkowych bohaterów. Dzięki Wam istniejemy.

Więcej o Teatrze MER przeczytasz TUTAJ 

"...Festiwal InQbator odbędzie się w Ostrołęce, 17-19 maja br. W tym roku tematem przewodnim będzie „ruch". Przez 3 dni festiwalowe wystąpi 10 zespołów z 16 spektaklami. Wśród gości renomowane teatry - m.in. Teatr KTO, Teatr VOSA (Czechy), Compagnie Bodecker & Neander (Niemcy), Warszawski Teatr Tańca. Przygotowano specjalne przedstawienia dla dzieci. Ponadto wydarzenia towarzyszące: warsztaty cyrkowe i choreograficzne oraz konkurs fotograficzny i wystawa fotograficzna o InQbatorze w obiektywie. Przed publicznością wystąpią także artyści z Ostrołęki: Ostrołęcka Scena Autorska, środowiska artystyczne oraz uczestnicy warsztatów.

InQbator nie zapomniał również o dzieciach i rodzicach. Przedszkolaków zapraszamy na Bajkowy świat tańca (Warszawski Teatr Tańca) oraz na Jacka i Placka (Teatr Mer). Spektakle rodzinne natomiast, to Przedwczorajsze historie (Teatr Mimo) i Pinezkologia (Teatr Pinezka).

Festiwal to także działania artystyczne w sposób szczególny związane z Ostrołęką. W tym roku ponownie wystąpi Ostrołęcka Scena Autorska, tym razem ze spektaklem Zygzaki w reżyserii Wojciecha Kraszewskiego oraz uczestnicy warsztatów cyrkowych i choreograficznych. Inspiracją do Kontrastów Warszawskiego Teatru Tańca były tradycyjne teksty i melodie regionu kurpiowskiego. Novum festiwalowym są projekty fotograficzne InQbatora - wystawa i konkurs. Projekt wzbudza zainteresowanie nie tylko miłośników teatru, ale też tych którzy zatrzymują czas w obiektywie fotograficznym..."

catering łódź, remonty opoczno

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 paka-mera.pl