strony internetowe szczecin
Strona główna » Aktualności » MDK w Radomsku o Teatrze MER

MDK w Radomsku o Teatrze MER

23.01.2012, 14:22

W niedzielę 22 stycznia br. o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się spektakl dla dzieci pt. "Gerda i Kaj" w wykonaniu aktorów Teatru MER z Łodzi.

„Gerda i Kaj" to klasyczna historia, która została opowiedziana w nowy sposób, wzbogacona oryginalnymi piosenkami. Scenariusz oparty na baśni Andersena „Królowa Śniegu".

Jest to spektakl o niezwyciężonej sile miłości, wiary i poświęcenia. Kiedy Kaja porywa zła Królowa Śniegu jego siostrzyczka Gerda nie waha się opuścić rodzinny dom i przemierzyć cały świat, aby go odnaleźć. Podczas wędrówki spotyka wiele postaci - czasem miłych i chętnych do pomocy, jak Kruk czy Renifer, czasem dziwnych - Wrona, a czasem nawet groźnych - Mała Rozbójniczka.

Licznie zgromadzona publiczność obejrzała z ciekawością przygody małej dziewczynki, która szuka swojego braciszka porwanego przez Królową Śniegu. Były chwile grozy i refleksji, śmiech i radość kiedy okazało się, że przyjaźń i miłość zawsze zwycięża. W spektaklu brały udział dzieci z publiczności. Na zakończenie były także gromkie brawa.

Tekst - Ewa Gałat, Reżyseria - Zespołowa, Scenografia i lalki - Katarzyna Stefaniak, Muzyka - Michał Łacny. W spektaklu wystąpili - Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński.

catering łódź, remonty opoczno

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 paka-mera.pl