strony internetowe szczecin
Strona główna » Teatr MER » O Teatrze MER

O Teatrze MER

04.07.2011, 17:47

Teatr MER powstał w 2001 roku z inicjatywy aktorów z Łodzi: Ewy Gałat, Marcina Truszczyńskiego i Roberta Wojciechowskiego.

Inspiracją do stworzenia Teatru MER była potrzeba samorealizacji aktorów, jako twórców. Chcieli oni bowiem mieć całkowity wpływ na kształt i charakter artystyczny spektaklu. Prostymi środkami chcą stworzyć najbardziej kreatywny świat dla wyobraźni. Pobudzać wrażliwość, wywoływać uśmiech i poruszać ważne problemy.

Od tego czasu aktorzy zrealizowali cztery premiery. W 2002 roku powstał "Jacek i Placek", który został wyróżniony na Światowym Festiwalu Teatrów Lalek w Pradze 2004 . W tym samym roku zdobyli oni główną nagrodę na festiwalu - Dziecięce Lato Teatralne, organizowanym w Warszawie, gdzie występowały zaproszone teatry nieinstytucjonalne z całej Polski. W roku 2006 wystąpili na DLT z nowym spektaklem "Pinokio". W czerwcu 2011 roku miała miejsce premiera spektaklu "Jaś i Małgosia" a tuż przed świętami Bożego Narodzenia przedstawienie - "Gerda i Kaj". Przedostatnia premiera Teatru MER to "Calineczka". 1 czerwca 2017 roku zaprezentowali najnowszy spektakl - "Mały Książę".

Doświadczenie, które zdobyli pracując w profesjonalnym teatrze postanowili wykorzystać zakładając swój własny.

Uśmiech dziecka to przecież jedna z najwspanialszych rzeczy na świecie. Docierają do widza bezpośrednio grając w teatrach, Domach Kultury , szkołach, przedszkolach, biorąc udział w festiwalach. W roku 2005 Teatr MER został zaproszony przez Polonię do Madrytu gdzie około 800 dzieciaków zgromadzonych w sali teatralnej zobaczyło przygody dwóch takich co ukradli księżyc. W 2013 odwiedzili szwedzką Polonię i starali się znów zabrać do kraju "rogala". Tym razem prosto ze Sztokholmu.

 

catering łódź, remonty opoczno

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 paka-mera.pl